Co jest najważniejsze przy wyborze części odzieży motocyklowej?

Co jest najważniejsze przy wyborze części odzieży motocyklowej?

Lato tuż przed nami, a więc i na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Nic dziwnego, wiatr we włosach, przyjemna prędkość i poczucie lekkości i wolności uwodzi każdego, kto choć raz miał okazję przejechać się jednokołowcem. Ale czy każdy, kto miał okazję to zrobić, rzeczywiście wiedział, co na siebie włożyć?

Jazda bez kasku

Nie ma bezpiecznej jazdy na motocyklu bez kasku. Ta zasada ma zawsze zastosowanie i nie ma od niej wyjątków. Ale jaki kask wybrać? W przypadku jednośladów znaczenie ma… przeznaczenie. Inny kask należy wybrać do jazdy na długie trasy (tu sprawdzi się kask szczękowy pełny), inny do jazdy po mieście, np. na skuterze (tu warto zainwestować w kask półotwarty), a jeszcze inny do jazdy na motocrossie. (tutaj: https://fox.sklep.pl/kategoria-produktu/off-road/kaski/)

Jakie uniwersalne cechy powinny mieć motocyklowe kaski? Przede wszystkim mają chronić głowę, więc muszą być wytrzymałe, ich konstrukcja powinna przeciwdziałać mocnym uderzeniom. Najlepiej, jeśli będzie składała się z kilku warstw. Po drugie kask powinien dawać komfort jazdy. W tym wypadku zapewniać właściwą cyrkulację powietrza poprzez wywietrzniki. Po trzecie posiadać taki wizjer, który sprawdzi się przy dużych prędkościach.

Buty

Nie tylko jednak kask jest ważny na motocyklu. Równie istotne będą buty. Obuwie ma to do siebie, że podczas jazdy jednośladem łatwo się niszczy. Warto mieć specjalnie wzmacniane podeszwy, wygodne wyprofilowanie buta, by łatwiej manewrować pedałami, a przy tym dość wysoką cholewkę, by móc ochronić nogi przed poparzeniami i uszkodzeniem.

kask

Przy butach należy zwracać uwagę do czego będą potrzebne. Z jednej strony chodzi bowiem o wygodę, a więc inne buty, np. z wysoką cholewką i specjalnie profilowane pod ścigacze, są potrzebne dla jazdy na dalekie dystanse, a inne do jazdy miejskiej, gdy liczy się nie tyle wygoda, co praktyczne zastosowanie. Buty muszą także wyglądać i być dobrze wykonane, by nie niszczyły się zbyt szybko.

Spodnie i kurtka

Co jeszcze? Oczywiście spodnie i kurtka, czyli dwa elementy mające na celu nie tylko ochronę w trakcie zderzeń i podczas normalnej jazdy, ale także zapewnienie wygodnej, swobodnej i przyjemnej trasy. Co ważne, elementy te powinny także dobrze wyglądać. Kurtki mogą być skórzane lub tekstylne. Ważne jednak, by chroniły zarówno w gorsze, brzydsze dni przed zimnem i deszczem, jak i w dni słoneczne zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza.

Podobnie jest jednak ze spodniami. W tym wypadku idealna będzie opcja specjalnej podpinki, która przyda się w chłodniejsze dni, ale będzie zbędna w trakcie dni ciepłych. Warto szukać spodni dość uniwersalnych, dających wygląd oraz wygodę.

Dobrze wiemy, że nie chodzi tylko o sprzęt, jednak dzięki właściwemu przygotowaniu, każda trasa pokonywana na motocyklu będzie dużo większą frajdą i przyjemnością. Warto o tym pamiętać nie tylko latem. https://fox.sklep.pl/